Serwery Rack Dell G17 – nowe i poleasingowe

Konfiguratory serwerów

Dell PowerEdge R570
G17
Dell PowerEdge R570
Dell PowerEdge R570
Dell PowerEdge R7725
G17
Dell PowerEdge R7725
Dell PowerEdge R7725
Dell PowerEdge R7715
G17
Dell PowerEdge R7715
Dell PowerEdge R7715
Dell PowerEdge R7725xd
G17
Dell PowerEdge R7725xd
Dell PowerEdge R7725xd
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-60 z 64

Ustaw kierunek rosnący
Strona
na stronę

Serwery rack Dell G17 to 17. generacja PowerEdge w obudowie rack: R570 i R770 z procesorami Intel Xeon 6 oraz R7715 i R7725 z AMD EPYC 9005. Dostajesz pamięć DDR5, PCIe Gen5 i zarządzanie iDRAC10, a my składamy to pod Twoje obciążenie: wirtualizację, bazy SQL, ERP albo karty GPU. Każda konfiguracja ma gwarancję 36 miesięcy.

Czym są serwery rack Dell PowerEdge G17?

G17 to potoczna nazwa 17. generacji serwerów Dell PowerEdge. Po numerze modelu rozpoznasz ją od razu: Intel to R570 i R770, a AMD to R7715 i R7725, czyli numer z końcówką 15 lub 25. Całą logikę oznaczeń rozkładamy na części w artykule o konwencji nazewnictwa serwerów Dell PowerEdge.

Rack znaczy, że serwer wsuwasz do szafy rack, obok switchy rack i zasilania awaryjnego UPS. Jeśli serwer ma stać w biurze, a nie w serwerowni, sprawdź serwery Tower. Poprzednią generację znajdziesz w serwerach rack Dell G16, a całą markę w kategorii serwery Dell.

Cechy charakterystyczne serwerów Dell G17

Platforma G17 opiera się na:

  • pamięci DDR5 RDIMM do 6400 MT/s w R570, R770 i R7725, która przyspiesza bazy trzymane w RAM i duże hosty wirtualizacji (rozbudowę zaplanuj razem z pamięciami RAM),
  • magistrali PCIe Gen5, która nie dusi kart sieciowych 25/50 GbE, kart graficznych ani dysków NVMe,
  • nośnikach EDSFF E3.S, których w R770 i R7725 zmieścisz do 40 z przodu, obok klasycznych dysków 2,5" i 3,5" (jak działają dyski NVMe, opisujemy osobno),
  • iDRAC10 z zdalną konsolą bez systemu, Redfish API, Silicon Root of Trust, secure boot i system lockdown,
  • kontrolerach PERC H365i, H965i i H975i, które dobieramy do liczby dysków i typu danych (zobacz kontrolery RAID do serwerów).

Do wyboru masz dwa światy. Procesory Intel Xeon siedzą w R570 (jedno gniazdo) i R770 (dwa gniazda, razem do 288 rdzeni E-core), a procesory AMD EPYC w R7715 (jedno gniazdo, do 160 rdzeni) i R7725 (dwa gniazda, do 192 rdzeni na procesor).

Specyfikacja techniczna: Dell PowerEdge R570, R770, R7715 i R7725

Poniżej zestawienie platform. Dokładne parametry konkretnej sztuki ustalamy w konfiguratorze serwerów, bo ten sam model występuje u nas w kilkudziesięciu wariantach CPU, RAM i dysków.

Parametr

R570

R770

R7715

R7725

Procesory

1× Intel Xeon 6

2× Intel Xeon 6

1× AMD EPYC 9005

2× AMD EPYC 9005

Maks. rdzeni

144 (E) lub 86 (P)

288 (E) łącznie

160

192 na procesor

Sloty DIMM / maks. RAM

16 / do 4 TB (rdzenie P)

32 / do 8 TB

24 / do 6 TB

24 / do 6 TB

Prędkość RAM

do 6400 MT/s

do 6400 MT/s

wg konfiguracji

do 6400 MT/s

Dyski z przodu

2,5", 3,5", do 32× E3.S

do 40× E3.S

2,5", 3,5", E3.S

do 40× E3.S

GPU

do 3× 400 W DW

wg konfiguracji

wg konfiguracji

do 2× 450 W DW

Typowe zastosowanie

ERP, SQL, GPU

gęsta wirtualizacja

ERP, SQL, jedno gniazdo

wirtualizacja, HPC, NVMe

Jest też R7725xd, wariant z naciskiem na storage, do którego parametry podajemy przy konfiguracji. Zakres cen w ofercie rozciąga się od około 57 tys. zł netto za jednoprocesorowego R7715 z EPYC 9175F do ponad 380 tys. zł netto za R7725 z 1 TB RAM, więc budżet i obciążenie ustalamy razem, zanim cokolwiek zamówisz.

Mini-kalkulacja licencji Windows Server (przykład)

Windows Server licencjonuje się od każdego fizycznego rdzenia, z minimum 16 rdzeni na serwer i 8 na procesor. R7725 z dwoma EPYC po 192 rdzenie to 384 licencjonowane rdzenie. R7715 z jednym EPYC 9175F ma 16 rdzeni przy 4,2 GHz, więc płacisz za minimalne 16. Przy ERP i SQL taktowanie często waży więcej niż liczba rdzeni.

Czym serwery Dell rack 17. generacji wyróżniają się na tle G16?

G16 pracuje na Xeon Scalable 4. i 5. generacji oraz EPYC 9004. G17 przechodzi na Intel Xeon 6 i AMD EPYC 9005, z iDRAC10 zamiast iDRAC9 i gęstszymi opcjami storage E3.S. Dostajesz więc więcej rdzeni na gniazdo i więcej pamięci w jednej obudowie, a to pozwala skonsolidować kilka starszych serwerów w jednym hoście.

Warto wiedzieć, że G17 bywa droższe, niż wynika z mocy. Jak opisujemy w artykule o tym, ile RAM w serwerze firmowym, moduł 64 GB DDR5 RDIMM podrożał z około 255 do ponad 870 USD w pół roku. Jeśli obciążenie nie potrzebuje nowej platformy, sprawdź serwery rack Dell G15 albo przeczytaj, czym różni się serwer nowy od recertyfikowanego.

Zastosowanie serwerów Dell PowerEdge G17 w firmie

Wirtualizacja. Przy hostach pod VMware, Hyper-V czy Proxmox sens mają dwugniazdowe R770 i R7725: dużo rdzeni, do 6–8 TB RAM i sieć 25/50 GbE.

ERP i SQL. Dla firm korzystających z Comarch Optima, Enova365, SAP czy Microsoft SQL Server polecamy jednogniazdowe R570 lub R7715 z procesorem o wysokim taktowaniu i RAID 10 na SSD. Dlaczego akurat tak, tłumaczymy w tekście o RAID w serwerze.

GPU i AI. R570 przyjmie do 3 kart 400 W, R7725 2 karty 450 W. W ofercie mamy konfiguracje z NVIDIA L40S 48 GB pod inference, a po szczegóły zajrzyj do kategorii serwery do AI.

Storage NVMe. R7725 i R7725xd z dziesiątkami nośników E3.S sprawdzą się jako szybki magazyn danych. Gdy dane mają żyć poza serwerem, rozważ macierze dyskowe.

Dla kogo serwer rack Dell PowerEdge G17?

Wybierz G17, jeśli:

  • planujesz sprzęt na 5–7 lat i nie chcesz wymieniać platformy po dwóch,
  • konsolidujesz kilka starszych serwerów w jednym hoście wirtualizacji,
  • potrzebujesz GPU w standardowej szafie rack,
  • zależy Ci na iDRAC10 i funkcjach bezpieczeństwa sprzętowego,
  • chcesz konfigurację pod licencje, w której nie płacisz za rdzenie, których nie użyjesz.

Małe biuro na 5–20 osób najczęściej nie potrzebuje G17. Taniej wyjdzie serwer Tower albo starsza generacja. Nie masz pewności? Skonfiguruj serwer z naszym inżynierem albo zadzwoń: +48 22 33 22 333.

FAQ

Co oznacza G17 w serwerach Dell?

G17 to 17. generacja serwerów Dell PowerEdge. Wyróżniają ją procesory Intel Xeon 6 i AMD EPYC 9005, pamięć DDR5, PCIe Gen5 oraz zarządzanie iDRAC10. Nazwę stosujemy też w kategoriach, np. serwery Dell G16 to poprzednia generacja.

Czym różni się Dell PowerEdge R570 od R770?

R570 ma jedno gniazdo procesora i 16 slotów DIMM, R770 ma dwa gniazda i 32 sloty. R770 obsłuży do 8 TB RAM i 40 nośników E3.S, więc trafia do gęstej wirtualizacji. R570 wystarczy do ERP, SQL i pojedynczych kart GPU.

Intel Xeon 6 czy AMD EPYC 9005, co wybrać do wirtualizacji i SQL?

Do gęstej wirtualizacji wybieramy EPYC, bo daje do 160–192 rdzeni na gniazdo. Do SQL i ERP sprawdza się procesor z wysokim taktowaniem i mniejszą liczbą rdzeni, np. EPYC 9175F (16 rdzeni, 4,2 GHz), bo licencje liczone są od rdzenia.

Ile RAM wybrać do serwera G17?

Zacznij od zapotrzebowania maszyn wirtualnych lub bazy, nie od maksimum platformy. Moduły DDR5 mocno zdrożały, więc rozbudowa później jest tańsza niż nadmiar od startu. Konfigurację liczymy z Tobą w konfiguratorze.

Czy serwer Dell G17 nadaje się do AI i obliczeń GPU?

Tak. R570 przyjmuje do 3 kart 400 W, R7725 do 2 kart 450 W. W ofercie mamy konfiguracje z kartą NVIDIA L40S 48 GB pod inference, a do treningu modeli dobieramy platformę z większą liczbą GPU.

G17 czy G16, co się bardziej opłaca?

G17 daje więcej rdzeni, szybszą pamięć i iDRAC10, G16 jest zwykle tańszy w zakupie. Jeśli obciążenie mieści się w mocy G16, nie musisz płacić za nową platformę. Porównaj oba warianty w kategorii serwery rack Dell G16.

Popularne kategorie i produkty
Dyski SSD NVMe M.2Serwery DellSerwery Dell PowerEdge R570Serwery Dell PowerEdge R6615Dell PERC H730P
Dyski SSD NVMe U.2Serwery HPESerwery Dell PowerEdge R770Serwery Dell PowerEdge R6625BOSS-N1 Dell PowerEdge G16
Dyski NVMeSerwery LenovoSerwery Dell PowerEdge R7715Serwery Dell PowerEdge R7615NVIDIA Tesla V100 16GB
Switche CiscoSerwery rackSerwery Dell PowerEdge R7725Dell Precision 7910 RackNvidia Tesla P40 24GB
Switche JuniperSerwery TowerSerwery Dell PowerEdge R360Dell Precision 7920 RackNvidia Tesla V100 SXM2 32GB
Stacje robocze DellSerwery BladeSerwery Dell PowerEdge R660Dell Precision 5820 TowerDell PowerVault ME5024
Stacje robocze LenovoKonfigurator serwerów DELLSerwery Dell PowerEdge R660xsDell Perc H755NDell PowerEdge XE9680
Procesory Intel Xeon e5Serwery do AISerwery Dell PowerEdge R760Dell EMC ML3Juniper Networks MX204
Procesory AMD EpycSerwery do ProxmoxSerwery Dell PowerEdge R7625Dell PowerStore 500TNVidia RTX PRO 6000 Blackwell
Kontrolery RAIDSerwery do SAPSerwery Dell PowerEdge R260Dell S5248F-ONDell HBA355e
Popularne artykułySerwery - artykuły
High Bandwidth Memory – co to jest?Co to jest serwer firmowy?Dell Poweredge czy HP Proliant?
SNMP – co to jest?Jakie są rodzaje serwerów firmowych?Jak właściwie wybrać serwer gpu do pracy z AI?
Oznaczenia procesorów IntelSerwer Rack czy Tower?Najlepsze serwery on-premise do pracy z AI - ranking 2026
IOPS – co to jest?Serwer Rack czy Blade?Czym jest serwer recertyfikowany?
Server DNS nie odpowiada – co zrobić?Serwery Rack - czym są?Jaki serwer do pracy z AI - gpu czy stacja robocza?
On Premise – co to znaczy?Serwery Tower - czym są?Serwer lokalny czy chmura - co wybrać?
Chłodzenie serwerów AINowy czy recertyfikowany serwer?Serwery do AI - on-premise czy chmura?
Nazewnictwo serwerów Dell Power EdgeJaki serwer do AI wybrać?Serwery CTO – co to jest?
Cluster computing – co to jest?Jaki serwer firmowy wybrać?Jaki serwer wybrać do monitoringu wizyjnego?