Doradzimy w zakupie serwera - jaki serwer wybrać?

Na rynku serwerowym działamy już ponad 7-lat. W tym czasie zdobyliśmy ponad 3000 stałych, wracających do nas klientów z Polski i zagranicy, a kompletnych serwerów CTO (configure-to-order - skonfigurowanych pod wymagania klienta) sprzedaliśmy ponad 8000 sztuk. Z naszego doświadczenia wynika, że 3 na 4 klientów posiadających już przynajmniej jeden serwer, ma źle dobrany model serwera i jego podzespoły do faktycznych potrzeb. Powoduje to, że zakupiony sprzęt nie w pełni realizuje zadania, których się od niego oczekuje. Pojawia się wtedy mylne wrażenie, że problemy rozwiążą tylko dalsze inwestycje w sprzęt.

Właściwy dobór serwera utrudnia szeroki wybór modeli, producentów, generacji i typów urządzeń dostępnych na rynku. Sprawę zaciemniają także opinie umieszczane w Internecie oraz artykuły sponsorowane, które przeważnie skupiają się na wybranych aspektach danego urządzenia, bez porównywania go z innymi. Istotną rolę odgrywa także polecanie sobie gotowych rozwiązań pocztą pantoflową przez przedstawicieli branży IT na zasadzie "my używaliśmy serwerów XYZ i wszystko działało bardzo dobrze, nic się nie psuło". Posterowany klient przeważnie dokonuje złego wyboru, a potem pozostaje mu już tylko dalej inwestować w sprzęt niespełniający jego oczekiwań.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest kupowanie serwera na zapas - pod przyszłe potrzeby. W praktyce przeważnie nigdy to nie następuje. Rozwój technologii serwerowych i idący z nim w parze spadek cen na starsze rozwiązania powoduje, że w większości przypadków z takich planów nic nie wychodzi. Nowe wyzwania wymagać będą nowszych, wydajniejszych rozwiązań sprzętowych, a te będą zazwyczaj już tańsze od poprzednio kupionego sprzętu.
Dlatego proponujemy Państwu darmową konsultację - znamy od podszewki serwery prawie wszystkich producentów obecnych na rynku - ich ceny, wady, zalety, ograniczenia i awaryjność. Znamy także potrzeby klientów oraz obecne na rynku technologie, które pracować będą na kupowanym sprzęcie. Jesteśmy w stanie dokonać analizy i konstruktywnego porównania, a na koniec zaproponujemy optymalne rozwiązanie pod konkretne Państwa potrzeby. Nawet, jeśli nie są one do końca sprecyzowane, a w projekcie występują niewiadome.

Odpowiedni dobór sprzętu na etapie projektowania jest najważniejszą, kluczową decyzją w każdym projekcie IT, nierzadko decydującą o jego powodzeniu.

Zapraszamy do kontaktu:

Dział sprzedaży: +48 535 333 056
E-mail: sales@hardwaredirect.pl

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Dział sprzedaży pracuje od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

KONTAKT
Copyright © 2014 - 2023 MS Development | All rights reserved | All logos and trademarks are properties of their respective owners.